Την Κυριακή 13 Μαρτίου 2022, έλαβε μέρος κοινή πρακτική εκπαιδευτική δραστηριότητα μεταξύ της ΛΕΦΕΔ Αττικής και του Συλλόγου Ευζώνων Προεδρικής Φρουράς σε αντικείμενα Αμυντικού και Επιθετικού Αγώνα Πεζικού.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/05/askisi_lefed_sepf_8.jpg)
Καλύφτηκε στο πρακτικό σκέλος η οργάνωση και η διεξαγωγή αμυντικού αγώνα Ομάδας και Διμοιρίας Πεζικού όπως και ο επιθετικός αγώνας Διμοιρίας Πεζικού. Τέλος έγινε εκπαίδευση στη σωστή διεξαγωγή κρούσης ενάντια σε εχθρικό στόχο.
Η εκπαίδευση τελείωσε με εκμάθηση του ΑΑΣΣΕΕ από έμπειρο αθλητή και εκπαιδευτή σκοποβολής.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/05/ekpaidefsi_lefed_attikis_2.jpg)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Για τις ανάγκες προσομοίωσης της εκπαίδευσης, χρησιμοποιήθηκαν ομοιώματα τύπου airsoft (με πλαστικές μπίλιες) και όλα τα μέλη μας, έφεραν όλα τα απαραίτητα Μέσα Ατομικής Προστασίας (γυαλιά, μάσκα, γάντια).
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/05/askisi_lefed_sepf_7.jpg)
Μπορείτε να δείτε περισσότερες φωτογραφίες εδώ.