Την Κυριακή 11 Ιουνίου 2023 έλαβε μέρος πρακτική εκπαιδευτική δραστηριότητα της ΛΕΦΕΔ Αττικής στο αντικείμενο επιχειρήσεις σε κατοικημένους τόπους (Military Operation Urban Terrain).
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2023/07/mout_lefed_attikis_2.jpg)
Σκοπός της εκπαίδευσης ήταν να καλυφθούν οι επιθετικές ενέργειες ομάδας και διμοιρίας πεζικού.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2023/07/mout_lefed_attikis_3.jpg)
Στο τέλος έλαβε μέρος και σεμινάριο στρατιωτικής αυτοάμυνας.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2023/07/mout_lefed_attikis_4.jpg)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Για τις ανάγκες προσομοίωσης της εκπαίδευσης, χρησιμοποιήθηκαν ομοιώματα τύπου airsoft και όλα τα μέλη μας, έφεραν όλα τα απαραίτητα Μέσα Ατομικής Προστασίας (γυαλιά, μάσκα, γάντια).