Ξεκίνησαν οι περιπολίες πυρασφάλειας για την φετινή Αντιπυρική Περίοδο 2022, όπως ζητήθηκε από τον 10ο Πυροσβεστικό Σταθμό Αθηνών μιας και η ΛΕΦΕΔ Αττικής είναι ενταγμένη —και φέτος— στο επιχειρησιακό σχέδιο του Σταθμού.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/pirasfalia_lefed_attikis_1.jpeg)
Έτσι λοιπόν, το Σαββατοκύριακο 04,05 Ιουνίου 2022, μέλη της ΛΕΦΕΔ Αττικής, ξεκίνησαν περιπολίες στο Ποικίλο Όρος που είναι και ο τομέας ευθύνης μας.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/pirasfalia_lefed_attikis_2.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/pirasfalia_lefed_attikis_5.jpeg)
Παράλληλα το Σάββατο, τα μέλη μας συμμετείχαν και στη περιβαλλοντική εθελοντική δράση του Δήμου Χαϊδαρίου που αφορούσε τον καθαρισμό του ΆΛσος Δαφνίου στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος (05 Ιουνίου).
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/pirasfalia_lefed_attikis_3.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/pirasfalia_lefed_attikis_4.jpeg)
Είναι χαρά μας να συμμετέχουμε σε περιβαλλοντικές δράσεις της κοινωνίας που συντονίζει ο Δήμος Χαιδαρίου, καθώς το περιβάλλον, μας χρειάζεται όλους.