Την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2024, πραγματοποιήθηκε η πρώτη πρακτική εκπαιδευτική δραστηριότητα του έτους για τα μέλη της ΛΕΦΕΔ Αττικής, στο αντικείμενο «Ατομική Τακτική».
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_2.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_3.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_4.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_5.jpeg)
Τα μέλη εκπαιδεύτηκαν στην πράξη στα αντικείμενα:
- Ατομική Παραλλαγή
- Παραλλαγή πρόχειρης αμυντικής θέσης/παρατηρητηρίου
- Επιλογή και χρήση θέσης κάλυψης
- Θέσεις βάλλοντος και μετάβαση από τη μια στην άλλη
- Τεχνικές ατομικής κίνησης για αποφυγή εχθρικής παρατήρησης και πυρών
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_6.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_7.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_8.jpeg)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Για τις ανάγκες προσομοίωσης της εκπαίδευσης, χρησιμοποιήθηκαν ομοιώματα τύπου airsoft και όλα τα μέλη μας, έφεραν όλα τα απαραίτητα Μέσα Ατομικής Προστασίας (γυαλιά, μάσκα, γάντια).
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_9.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_10.jpeg)
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2024/01/atomiki_taktiki_11.jpeg)