Η ΛΕΦΕΔ Αττικής, πιστή στο ραντεβού της με τον Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών Αθλητικών Σωματείων, συμμετείχε στον 10ο Ημιμαραθώνιο της Αθήνας που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20 Μαρτίου 20222, στην πλατεία Συντάγματος.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/05/segas_imimarathonios_4.jpg)
Μέλη της Λέσχης μας κάτω από δύσκολες συνθήκες καθώς υπήρχε έντονο κρύο, χιόνι, αέρας αλλά και βροχή, βοήθησαν στα καθήκοντα τα οποία τους είχαν οριστεί από την διοργανώτρια αρχή.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/05/segas_imimarathonios_6.jpg)
Ιδιαίτερα ευχάριστο ήταν το γεγονός ότι παρόλες τις συνθήκες που επικρατούσαν, η συμετοχή αθλητών και εθελοντών ήταν πολυάριθμη και η ατμόσφαιρα αρκετά ζεστή. Επίσης δεν έλειψαν και αρκετά ατομικά ρεκόρ σκορπίζοντας σε πολλύς και πολλές έντονες συγκινήσεις.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/05/segas_imimarathonios_8.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά τον ΣΕΓΑΣ για την χρόνια συνεργασία, την αμέριστη εμπιστοσύνη της και την προτίμησή της να επιλέγεται η ΛΕΦΕΔ Αττικής στην γραμμή εκκινήσεων.
Μπορείτε να δείτε περισσότερες φωτογραφίες εδώ.