Την Κυριακή 15 Μαΐου 2022, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση του Συνδέσμου Αποστράτων Αξιωματικών Διαβιβάσεων για τον εορτασμό του Όπλου και την Παγκόσμια Ημέρα Τηλεπικοινωνιών, στο Στρατόπεδο «Καραϊσκάκη Α’», στο Χαϊδάρι Αττικής.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/lefed_diavivaseis_eortasmos_2022_2.jpg)
Η όλη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στον εξωτερικό χώρο έμπροσθεν της Λέσχης Αξιωματικών Σχολής Διαβιβάσεων (πρώην ΚΕΔΒ). Παράλληλα διεξήχθη και η Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου, η οποία είχε αναβληθεί λόγω του κορονοϊού. Προηγουμένως πραγματοποιήθηκε δέησις στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου του στρατοπέδου του Χαϊδαρίου.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/lefed_diavivaseis_eortasmos_2022_5.jpg)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δκτης της ΑΣΔΕΝ Αντγος Χούπης Δημήτριος, ο Δντης ΔΔΒ/ΓΕΣ Υπτγος Τσιρίδης Κωνσταντίνος, ο Πρόεδρος του Συνδέσμου ΣΣΕ1983 Ταξχος εα Χρηστάκος Σταύρος, εν ενεργεία στελέχη του Όπλου καθώς και τα Μέλη του Συνδέσμου με τις οικογένειές τους.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/lefed_diavivaseis_eortasmos_2022_3.jpg)
Η ΛΕΦΕΔ Αττικής εκπροσωπήθηκε από τον πρόεδρο Ματθαίου Μάνθο-Σωτήριο και τον αντιπρόεδρο Χονδρό Δημήτριο. Ευχαριστούμε θερμά τον ΣΑΑΔΒ για την τιμητική πρόσκληση.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2022/06/lefed_diavivaseis_eortasmos_2022_6.jpg)