Στη δωρεά μιας Ελληνικής Σημαίας στην εκκλησία του Αγίου Νεκταρίου στο Βαλιεβο (Valjevo) της Σερβίας προχώρησε η ΛΕΦΕΔ Αττικής ύστερα από αίτημα που έλαβε από το ελληνικό σχολείο της πόλης και της εκκλησίας και ανταποκρίθηκε με χαρά.
Συγκεκριμένα, η σημαία αυτή τοποθετήθηκε σε αντικατάσταση της παλαιάς που είχε φαρθεί.
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2023/04/servia_simaia_2.png)
Ακολουθεί η ανακοίνωση της Εκκλησίας:
«Ευχαριστούμε την ΛΕΦΕΔ Αττικής που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα μας για αλλαγή της Ελληνικής Σημαίας με νέα στην εκκλησία του Αγίου Νεκτάριου στο Βαλιεβο Της Σερβίας».
![](https://epmgjf3ww8vu-u1080.pressidiumcdn.com/wp-content/uploads/2023/04/servia_simaia_3.png)